fbpx

Čo znamená cítiť sa?

Cítiš sa?
Čo to znamená sa cítiť?
Ako to vnímam?

V modernej online spoločnosti na nás číha mnoho nástrah, ktoré nás majú za cieľ “zabaviť” a tým odpojiť od našich skutočných pocitov. Keď sa necítime dobre, tak siahame po rozprávkovej láske z Netflixu, virtuálnej realite online sietí, nekonečných rozhovoroch s kamarátkami, niekedy po zabudnutí cez alkohol.

To všetko sú síce pomocníci na ceste, a nevylučujú sa navzájom (až na ten alkohol), ale v podstate nás len odkláňajú od skutočnej podstaty. A tou je cítenie sa. Cítenie sa v zmysle skutočne sa spojiť so svojim telom, so svojim vnútorným svetom. Ako to tam máš? Čo cítiš? Kde to cítiš? Aké silné je to?
A ešte hlbšie… aká emócia sa skrýva za tým, čo sa javí na povrchu? Čo je skutočne pod tým? Kde sa to nachádza na tele a ako sa to cíti? Je tam pnutie? Je tam tlak? Ťah? Teplo? A ešte hlbšie… čo je skutočne ukryté pod touto emóciou? Čo nechce byť videné? Čo nechce byť ukázané?

Tých vrstiev môže byť niekoľko, nie sú ale nekonečné. Práve naopak. Napokon, keď im dovolíme byť videné a cítené, tak sa rozpustia. Dokonca im môžeme pomôcť svetlom zo srdca a zavládne pokoj.
Pozrieť sa do vlastného vnútra si vyžaduje odvahu a trpezlivosť, keď si to však dovolíš, pokoj ktorý ťa tam čaká ako most k láske, prijatiu a odpusteniu je lahodný. A najmä, vieš k nemu dôjsť kedykoľvek, zistíš, že svoje pocity máš v rukách a nemusíš sa s nimi stotožňovať, stačí im dovoliť ich prechod.
Keď máš nejaké dodatočné otázky, napíš mi správu.


S láskou ❤
Tatiana

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *