fbpx

O MNE

Som Tatiana Jelinek...

Špecializujem sa na osobnostný rast mojich klientov v rôznych životných oblastiach a obdobiach. Prepájam úrovne TELA-MYSLE-DUŠE.

Cez vlastné životné výzvy som sa postupne dostávala ku všetkým svojim skúsenostiam ohľadom Tradičnej čínskej medicíny (TČM) v oblasti výživy, ženského zdravia, plodnosti, tráviacich problémov, alergií, imunity.

V oblasti mysle využívam rôzne štrukturované postupy, vďaka ktorým sa vieme zbaviť limitujúcich a obmedzujúcich presvedčení, a zároveň z človeka vytiahnuť jeho najvyšší potenciál a transformovať mu kvalitu života. Jednou z metód je aj Neuro-ligvistické programovanie mysle (NLP), cez ktoré vieme prenastaviť neužitočné vzorce myslenia na nové, užitočné.

Na úrovni duše sprevádzam klienta prostredníctvom vedených meditácií a spirituálneho pohľadu na život. Aby sme spoločne pochopili, prečo sa nám veci dejú tak, ako sa nám dejú. A ako si ich tvoriť inak. Podľa našich predstáv.

TELO

TRADIČNÁ ČÍNSKA MEDICÍNA

MYSEĽ

NEUROLINGVISTICKÉ PROGRAMOVANIE MYSLE

DUŠA

VEDENÉ MEDITÁCIE

Môj príbeh

Rozpoviem vám svoj príbeh, ktorý je poskladaný z rôznych častí, životných etáp ako puzzle. V živote mi boli dopriate viaceré míľniky, tak začnem od prvého z nich...

Keď som mala približne 32 rokov, bola mi gynekológom oznámená nepríjemná diagnóza. Sekundárna amenorea. Strata menštruácie. V preklade: diagnóza neplodnosť, ba dokonca možná predčasná Menopauza. Vydesila som sa. Tým, že som prirodzený rebel som túto informáciu neprijala ako fakt, ale ako výzvu. Bol to popud, kedy som začala rozmýšľať, ako sú moje emócie, moje nastavenie a fyzické telo prepojené.

V tomto období som totižto išla na hranicu svojich možností. Behala som polmaratóny, neustále som cvičila. Potrebovala som si dokázať byť stále štíhla. Moje telo však povedalo dosť. Stratila som menštruáciu, a tým pádom aj šancu na otehotnenie.  Behom sa telo veľmi vyčerpáva. Okrem iného som trpela nedostatkom krvi, čo je podľa tradičnej čínskej medicíny jedna z príčin neschopnosti otehotnenia. 

Telo bolo múdrejšie ako moje túžby po dokonalosti a dalo mi stopku cez extrémne problémy s chrbticou. A tak som bola nútená prestať behať. 

Začala som študovať 2-ročné štúdium Tradičnej čínskej medicíny vo Viedni na Wiener Schule für Traditionelle Chinesische Medizin (WSTCM). Moja špecializácia bola „Liečenie neplodnosti podľa princípov TČM“. Takto sa volala aj moja záverečná práca, ktorú si môj vtedajší gynekológ vyžiadal k nahliadnutiu. Pre mňa to bola obrovská česť. Vedeli sme spojiť zákonitosti západnej medicíny s jeho pomocou a pochopením a zároveň mojich východných holistických metód. Dovolil  mi to a mal so mnou obrovskú trpezlivosť, za čo mu zo srdca ďakujem. Žiaľ neskôr pár rokov na to, ako mladý náhle skonal. Doteraz má špeciálne miesto v mojom srdci.

 

TČM využívam denno-denne. 
Je to vo mne zautomatizované, čo s čím skombinujem a s čím si pomôžem. Milujem variť zdravé jedlá, a tým pomáhať svojmu telu, aby sa cítilo fit a dobre. Milujem vymýšľať nové recepty a skúšať nové kombinácie. Takto vznikla v roku 2013 moja kniha „Sladkosti bez výčitiek“.
Môžem povedať, že štúdium TČM bol pre mňa obrovský životný míľnik. 

 

Napokon po 5 rokoch snaženia sa o bábätko sa nám to podarilo.

Ďalší mílnik však nastal krátko po pôrode, keď mi spadli ružové okuliare zo zistenia, čo všetko znamená byť matkou. Moje hormóny kolísali hore dole, nerozumela som samej sebe. Nedokázala som ovládať svoje emócie a mala som popôrodnú depresiu, ktorá pramenila z indukovaného pôrodu a prísunu veľkého množstva hormónov na jeho vyvolanie. 

Snažila som sa riešiť môj problém holisticky – cez homeopatiká. Ostávalo mi  pochopiť, že musím prijať zmenu, prijať okolnosti. Mala som pocit, že som sa ocitla v zlatej klietke s vytúženým dieťaťom, ale nešťastná. O to viac som si to vyčítala, pretože som po tom túžila tak dlho. Pri tomto míľniku som sa naučila ešte viac počúvať svoje vlastné telo, myseľ, dušu. A byť voči sebe a svojim potrebám súcitnejšia a láskavejšia.

Nastala však ďalšia lekcia a to zdravotný problém so štítnou žľazou. Tu som využila svoje študijné znalosti a vďaka výžive podľa princípov TČM som si pomohla vyriešiť môj vtedajší zdravotný stav.

Asi najväčšia lekcia, ktorá otriasla základmi presvedčení, ktoré som v živote mala, bola manželská kríza, ktorou som si prešla. Život sa mi zrútil ako domček z karát. Zo dňa na deň. 

Jednou z ilúzií, ktorú som žila, bola ilúzia o vlastnej dokonalosti – ja ako manželka a matka a krásne klišé – „Mne sa to nemôže stať“. Dokonalý vzťah, v ktorom niekto tretí by nemal šancu. Ach koľká nepokora…

Pravda, ktorá vyšla na povrch bola však veľmi prebúdzajúca, bolestivá a napokon neskutočne liečivá. Vtedy som vyhľadala pomoc rozličných mentorov z tejto oblasti. Vyskladala som si obraz najmä o sebe, ktorý si skladám ďalej a veru poviem vám, je nekonečný. 

Najviac boľavé a ťažké si bolo pripustiť, že ťarcha viny je z 50 % na mojich pleciach. Vďaka mentoringom sa mi začali otvárať nové cesty, nadhľad, pochopenia, súcit, dohody duší. Začala som chápať, že veci sa mi nedejú, ale že si ich tvorím. Začala som preberať zodpovednosť za svoje správanie a rozmýšľanie. Naučila som sa spracovávať si emócie a neviniť za ne ostatných. A najmä som sa pozrela sama na seba do zrkadla.

Pamätám si jednu zlomovú vetu, keď som bola silno v egu: „Bojovať nebojovaním.“ A od vtedy sa ňou aj riadim. Táto veta zmenila môj život.

Nakoniec sa celá tá vibrácia úplne zmenila a z tejto krízy vzišla nová forma vzťahu, ktorá ale nie je konečná a stále na nej treba pracovať. Ale keď budem hovoriť za seba, mnou to zatriaslo tak, ako keby zomrela istá časť mňa a zrodila sa iná, silnejšia, ženskejšia, jemnejšia. 

V období počas manželskej krízy sa mi ukázal ďalší zdravotný problém, ktorý súvisel s mojím ženstvom. Zistila som, že mám na prsníku opuzdrený fibroadenomický nález a znovu ma to vrhlo do skúmania ďalšej časti o mne, pretože prsia sú ženská energia a ženstvo. Keď nám choroba zasiahne ženské orgány, tak ide o naše neprijaté ženstvo.

Tento zdravotný problém, som znovu riešila holisticky v kombinácii s terapiami zameriavanými na spracovávanie emócií v ďalších hĺbkach. Pretože všetky choroby pochádzajú z nespracovaných emócií

Aj tento životný míľnik som poňala ako svoju cestu učenia a preto som sa rozhodla študovať program TERAPIA CESTA od Brandon Bays, v ktorého štúdiu ešte stále pokračujem.

V živote som si musela o sebe rozkľúčovať aj mnou nabraté vzorce a limitujúce presvedčenia, na ktoré zase využívam terapiu NLP, ktorú študujem – 2. rok v Prahe. 

Čo sa týka mysle pomáham klientom odkryť nevhodné vzorce a presvedčenia, ktoré nám už neslúžia a nahradiť ich novými. Súčasťou tejto práce je zmena myslenia o sebe, ktorej výsledkom je zmena reakcie na prichádzajúce podnety. Lebo výzvy a podnety v živote budú prichádzať vždy, ale naše vnímanie a naše reakcie na ne, ovládame my. Máme to v rukách. 

Život má niekoľko prestupových staníc a nemusí sa jednať o boj, práve naopak. Môžeme ho nazvať nekonečným učením. Každý človek je pre nás učiteľom a každá situácia nás má šancu niečo naučiť. O sebe, aj o živote. Preto vnímam všetky nepríjemné situácie ako pozvánku na rast mojej duše a jedno, čo si každý deň želám je učenie sa v ľahkosti. Prajem to aj Tebe. 

Ak môj príbeh s tebou rezonuje, som tu pre teba.

S láskou Tatiana.

Spoločneme s klientami hľadáme cestu ako si tvoriť vlastnú novú realitu a ako si manifestovať svoje túžby, ako chytiť opraty svojho života do vlastných rúk.