fbpx

Ako pracujete so svojimi zraneniami? Viete odpustiť?

Sú ľudia, ktorí prešli ťažkými traumami, zraneniami a odpustenie je pre nich priam nepredstaviteľné.

Nedávno som počula krásne prirovnanie energie “neodpustenia” ku kliešťovi. Totižto sedí na človeku ako kliešť. Čo tým myslím?

Kliešťa sa nezbavíme tým, že ho odtrhneme. Vtedy by dorástol a nič sme si vlastne nepomohli. Práve naopak, jeho jed by ničil naše telo naďalej. Taktiež to funguje aj s človekom, ktorý nás zranil. Ak ho len odstrihneme a neodpustíme, nič si tým nepomôžeme, lebo energia hnevu a krivdy, ktorá v nás ostala, pracuje v našom energetickom, emočnom a napokon aj fyzickom tele ako jed ďalej.

Ak sa hneváme a nedokážeme odpustiť, škodíme sami sebe. Tomu, kto zranenie spôsobil, je to aj tak “jedno”. Jeho sa to netýka. Jeho sa náš hnev netýka. Škodí len nám samotným. Čo bolo, bolo. Čo je a bude, závisí na nás.

A preto odpustiť, neznamená, že robíme niečo v “prospech” človeka, ktorý nám ublížil. Toto sa ľudom veľmi ťažko predstavuje a úplne to chápem. Práve naopak.
Odpustenie pomáha nám samotným. Aby nás energia hnevu nemusela ďalej ničiť ako jed kliešťa. Ale aby sme sa mohli posunúť ďalej. Bez odpustenia sa totiž ďalej ísť nedá. Stále sa vraciame k téme, točíme sa v príbehu, v histórii, ale toto škodí jedine a jedine nám. Akákoľvek energia myšlienok, ktoré vkladáme do živenia našej krivdy je pre nás neužitočná, ťahá nás vyslovene vibračne smerom dole a priťahuje podobné situácie. Lebo podobná vibrácia priťahuje podobnú. A preto, ak sa chceme posunúť ďalej, spravme to hlavne pre seba. Odpustiť. Neživiť myšlienky krivdy a hnevu, ale zvoliť si spraviť krok vpred. Pre nás samotných.

Ako pracuješ so zraneniami ty? Vieš odpustiť?

Ps: Sama som si prešla situáciami, kedy som veľmi bojovala s krivdou, ktorá “sa mi stala”. Úplne to chápem a viem sa vcítiť do kože zraneného. Až odpustením sa mi uvoľnila cesta vpred. Spravila som to kvôli sebe. Priznám sa, moc mi vtedy pomohol spirituálny pohľad na vec a na to, že každá dušička si volí skúšky aj učiteľov, a tá moja nebola a nie je výnimkou. Aj toto poznanie mi pomohlo sa na veci pozrieť z iného uhla a pripustiť časť mojej “voľby” a takisto aj mojich chýb. A odpustiť.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *